Dne 25. ledna 2021 zamítl soudce Martin Glenn z konkurzního soudu Spojených států v jižním obvodu New Yorku návrhy tří uživatelů společnosti Celsius Network, která poskytuje krypto půjčky. Rebecca Gallagherová, Mark Benzaken a Kulpreet Khanuja tvrdili, že jejich úročená aktiva „Earn“ na platformě jsou jejich majetkem a nejsou pod kontrolou dlužníků. Soudce Glenn rozhodl, že kryptoměna uložená na jejich účtech Earn byla a zůstává majetkem majetkové podstaty.
Tyto tři osoby rovněž tvrdily, že podmínky používání platformy Celsius neumožňují převod jejich majetku z platformy pod kontrolu dlužníků v případě úpadku. Gallagher i Khanuja označili Alexe Mashinského, bývalého generálního ředitele společnosti Celsius, za údajně zavádějícího zákazníka veřejnými prohlášeními a tvrzením, že uživatelům zůstane plné vlastnictví jejich aktiv. Soudce Glenn vzal obvinění proti Mashinskému vážně, ale nakonec všechny tři návrhy zamítl.
Společnost Celsius v červnu 2022 oznámila problémy s likviditou a zablokovala výběry uživatelů s odkazem na „extrémní tržní podmínky“. Společnost později v červenci vyhlásila bankrot. Americké úřady podaly na Mashinského žalobu za jeho roli v pádu platformy, protože údajně poskytoval investorům „nepravdivá a zavádějící prohlášení“ a zatajoval „neutěšenou finanční situaci“ firmy. Právní taktika, kterou mají k dispozici uživatelé FTX, kteří v USA rovněž procházejí konkurzním řízením, spočívá v tvrzení, že jejich krypto a fiat aktiva „zůstala po celou dobu jejich majetkem“ a neměla by být pod kontrolou majetkových podstat dlužníků. Nedávná rozhodnutí v případu Celsius však naznačovala, že jeho podmínky používání přiznávají platformě „veškerá práva a vlastnické právo k těmto digitálním aktivům, včetně vlastnických práv“.