Zákazníci burzy Gemini ji obvinili z toho, že je uvedla v omyl a přesvědčila je, že jejich peníze jsou chráněny Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC). To přimělo newyorský úřad pro finanční služby (NYDFS), aby burzu vyšetřil. Podle federálních zákonů USA je uvádění zavádějících údajů o pojištění FDIC nezákonné. Při dotazu na status FDIC stablecoinu GUSD drženého na jeho úročeném účtu Gemini Earn sdělila zákaznická podpora Gemini jednomu zákazníkovi, že jeho GUSD u jiných finančních institucí má nárok na pojištění FDIC. Zákazníkův GUSD na účtu Earn je však v současné době zmrazen.
Společnost Gemini nabízela zákazníkům účtu Earn až 7% roční úrok z kryptografických vkladů. Gemini pozastavila výběry ze svého produktu Earn poté, co úvěrový partner Genesis Global Capital pozastavil výběry a poskytování půjček 16. listopadu 2022. Genesis generovala úroky pro zákazníky Earn tím, že půjčovala jejich vklady jiným institucím za vyšší úrokovou sazbu. Gemini údajně inkasovala až 4,29 % z naběhlých úroků jako poplatek za zprostředkování. Společnost Genesis podala 19. ledna 2023 návrh na konkurz, přičemž údajně dlužila svým 50 největším věřitelům přibližně 3,5 miliardy USD a více než 300 000 zákazníků Gemini Earn přibližně 900 milionů USD.
Americká Komise pro cenné papíry a burzy rovněž vyšetřuje společnosti Gemini a Genesis kvůli nabízení produktu Earn jako neregistrovaného cenného papíru. Někteří investoři vložili své peníze do Gemini kvůli pověsti jejích zakladatelů, Camerona a Tylera Winklevossových. Agresivní marketingové kampaně se slogany jako „Krypto bez chaosu“ a „Revoluce potřebuje pravidla“, které byly v roce 2019 nastříkány na metro a střechy taxíků, vykreslovaly Gemini a Winklevosse jako předzvěst pořádku v převážně chaotickém odvětví. Dennis Kelleher ze skupiny Better Markets, která se zabývá dohledem nad trhem, se domnívá, že Gemini záměrně uvedla své investory v omyl. Není jasné, zda FDIC podnikne nějaké donucovací kroky.