Ve Spojeném království bylo identifikováno nejméně 168 společností obviněných z podvodných kryptografických nebo devizových podvodů. Podle společného vyšetřování Úřadu pro investigativní žurnalistiku a deníku Observer využívají organizované zločinecké skupiny laxní britské regulace. Skutečný počet společností se sídlem ve Spojeném království zapojených do podvodů je pravděpodobně mnohem vyšší než 168, protože toto číslo bylo vypočteno na základě prověření seznamů podezřelých fiktivních společností a jejich porovnání s hlášeními o podvodné činnosti.
Polovina nalezených společností byla spojena s tzv. podvody typu „pig-butchering“, což je zákeřné schéma, kdy si podvodník vybuduje u oběti důvěru, často zahrnující romantiku, a poté ji přesvědčí, aby vložila peníze nebo krypto na obchodní platformu nebo virtuální peněženku, kterou podvodník ovládá. Podvodník pak pokračuje ve „vykrmování“ oběti a budování další důvěry, než ji přesvědčí, aby převedla mnohem větší částku, a teprve poté se s prostředky vypaří. Oběti jsou často oslovovány na sociálních sítích nebo prostřednictvím seznamek, jako je Tinder.
Registrace společnosti ve Spojeném království je poměrně snadná a levná, stojí pouhých 14,85 USD (12 liber) a nevyžaduje žádný doklad totožnosti. Díky tomu je pro podvodné společnosti snadné se zde zaregistrovat a získat „fiktivní důvěryhodnost“. V důsledku toho je mnoho adres bydliště bombardováno dopisy určenými pro společnosti, které tvrdí, že zde mají sídlo.
Britská vláda se snaží potírat kryptografické společnosti v regionu, přičemž britský úřad pro finanční etiku (Financial Conduct Authority) požaduje, aby se u něj od 10. ledna 2020 registrovaly všechny podniky, které provozují činnost v oblasti kryptoaktiv. Regulátor je však při schvalování velmi přísný a mnoho podniků souvisejících s kryptoměnami nadále působí jako neregistrované podniky, protože se snaží najít rovnováhu mezi zajištěním bezpečného prostředí pro investory a podporou inovací v odvětví.