Australské regulační orgány vyšetřují kryptografickou burzu FTX od března 2022. Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) měla vážné obavy ohledně oceňování aktiv a dodržování australské licence pro finanční služby (AFSL). Za účelem vyšetřování vydala ASIC „oznámení S912C“ o přístupu k informacím a dokumentům relevantním pro dodržování požadavků licence ASFL. Během následujících šesti měsíců ASIC zaslal společnosti FTX tři oznámení.
FTX se podařilo získat licenci ASFL díky akvizici společnosti IFS Markets (online platforma pro obchodování s devizami). Společnost IFS získala ASFL koupí firmy s názvem Forex Financial Services. Sesterská společnost FTX, Alameda, získala za 300 000 AUD mimoburzovní platební službu HiveEx (která provozovala platební procesor s názvem HiveSpend). Společnost HiveEx držela podíl v australské bance Goldfield’s Money, který získala v rámci plánů na otevření první australské krypto banky.
Pomocí HiveEx mohla Alameda jmenovat Sama Bankmana-Frieda ředitelem a otevřít dveře zákazníkům, kteří mohou vkládat AUD u FTX. V květnu 2022 (po nástupu vyšetřování ASIC) však zákazníci nahlásili změnu PAYID, která naznačovala, že HiveEx se již nepoužívá. Později Goldfield’s Money oznámil kryptografickým podnikatelským účtům, že budou 18. listopadu – týden po krachu FTX – uzavřeny.
Sága FTX vyvolala tlak na regulační orgány po celém světě, aby se zabývaly kryptoměnami. V návaznosti na toto vyšetřování budou australští zákonodárci bezpochyby prosazovat plány na zavedení kryptoregulačního režimu v tomto roce. Otázky ohledně vyšetřování ASIC a toho, zda bylo možné udělat více pro ochranu vkladů australských investorů, zůstávají. Sam Bankman-Fried nadále odmítá všechna obvinění a tvrdí, že je nevinný, i když je jeho komunikace omezena v důsledku pokusů o ovlivňování svědků.